agada
english
agada
 
 
 
Ludwig Piano Quartet
 
Ludwig Piano Quartet

Marina Grokhovskaja (klavír) - naro-dila se v Moskvě , studovala na moskevské konzervatoři a Ruské hudební akademii. Nyní žije a pracuje v Praze. V roce 1998 se Marina Grokhovskaja stala vítězkou Grand Prix v Mezinárodní klavírní souteži "Premio Gramsci di pianoforte" v Cagliari v Itálii. Zde také získala uznání poroty pro nejlepšího interpreta současných skladeb. V roce 1999 Marina Grokhovskaja nahrála sólové CD a v roce 2000 absolvovala úspěšný koncert v Paříži . Účastnila se několika mistrovských kurzů. V září 2000 uspořádala ve spolupráci s nadací Člověk v tísni při ČT benefiční koncert na pomoc dětem bez rozdílu národnosti a vyznání, postiženým válkou v Čečně , který se konal v Lichtenštejském paláci v Praze.

 

Roman Fedčuk (housle) - narodil se na Ukrajině, studoval na Čajkovského konzervatoři v Moskvě. Během studia se stal laureátem významné mezinárodní soutěže Vianna da Motta v Lisabonu a po té získal několik ocenění na různých mezinárodních soutěžích (F. Kreislera 1992, Pražské jaro 1992, V. Humla 1993). Jako sólista spolupracoval s mnoha evropskými orchestry (Záhřebská filharmonie, Česká komorní filharmonie, Virtuosi Pragensis ...) Působil také jako koncertní mistr jednoho z nejlepších komorních těles Sólisté Moskvy pod vedením světoznámého violisty Y. Bašmeta. S tímto souborem vystupoval na významných světových scénách (Carnegie Hall, Albert Hall, Gewandhaus). Od roku 1994 působí v mnoha pražských komorních souborech, členem Ludwig Quarteta je od roku 1999.

Filip Kimel (viola) - studoval na konzervatoři v Praze a po té absolvoval hudební fakultu AMU ve třídě doc. Lubomíra Malého. Komorní hře se věnoval již během studií, zúčastnil se mnoha mistrovských kurzů komorní hudby po celé Evropě (Villecroze, Trosingen, Drážďany ...). Od roku 1993 je členem Sukova komorního orchestru a stál u zrodu klavírního kvarteta Ludwig v roce 1992.

Pavel Ludvík (violoncello) - absolvoval pardubickou konzervatoř u prof. Josefa Krečmera a Akademii muzických umění v Praze ve třídě prof. Miroslava Petráše. Získal 3. cenu v soutěži o cenu Beethovenova Hradce (1993), když druhá nebyla udělena a 2. cenu v soutěži konzervatoří (1992). V letech 1996 -1998 byl členem Pražské komorní filharmonie. V současné době působí již třetím rokem v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu na místě koncertního mistra skupiny violoncell. Jako sólista nahrává též pro Český rozhlas.

REPERTOÁR:
 
J. SUK
L. van BEETHOVEN
J. BRAHMS


A. COPLAND
A. DVOŘÁK

G. FAURÉ
J. N. HUMMEL
C. M. von WEBER
B. MARTINŮ
F. MENDELSSOHN-BARTHOLDYW. A. MOZART

A. RUBINSTEIN
C. SAINT-SAËNS
F. SCHUBERT
R. SCHUMANN
R. STRAUSS
Klavírní kvartet a moll, op. 1
Klavírní kvartet Es Dur, op. 16/b
Klavírní kvartet c moll, op. 60
Klavírní kvartet g moll, op. 25
Klavírní kvartet A Dur, op. 26
Klavírní kvartet
Klavírní kvartet D Dur
Klavírní kvartet Es Dur
Klavírní kvartet
Klavírní kvartet
Klavírní kvartet Ges Dur
Klavírní kvartet
Klavírní kvartet a moll
Klavírní kvartet c moll
Klavírní kvartet f moll
Klavírní kvartet h moll
Klavírní kvartet g moll, kv 478
Klavírní kvartet Es Dur, kv 493
Klavírní kvartet op.44
Klavírní kvartet B Dur,op.41
Adagio a Rondo
Klavírní kvartet
Klavírní kvartet c moll, op.13

 

 
 
 
  Ludwig Piano Quartet moritz quartet trio zenowitz alma rosé orchestria erwin trio trio gideon
 
© Copyright 2006, AGADA agency
Agada - statistiky